• Home
  • Manga
  • Ku twej wieczności 06 Yoshitoki Oima

Ku twej wieczności 06 Yoshitoki Oima

Ku Twej wieczności 6Na wyspie – Ku twej wieczności 06 Yoshitoki Oima.

Po zakończeniu piątego tomu Ku twej wieczności potrzebowałam trochę odpocząć nieśmiertelnego bytu i niezwykłego świata, japońskiej mangaczki Yoshitoki Oima. Długie jesienne wieczory skłoniły mnie jednak do tego, by ponownie sięgnąć po mangę tej autorki i sprawdzić jak radzą sobie Niesio i Pioran w Ku twej wieczności 06.

Niesio, Tonari i wyspa Jananda.

Niesio zgadza się na warunki postawione przez Hayase, o ile ta pozwoli Tonari i jej przyjaciołom opuścić wyspę. Tonari nie chce opuszczać jednak wyspy bez Niesia i w tajemnicy powraca na Janadę, gdzie właśnie rozpoczyna się atak Kołatników. Jaki los czeka wyspę oraz Niesia i jego przyjaciół?

Krwawo i dramatycznie.

Yoshitoki Oima po raz kolejny pokazała, iż wie jak „grać” na emocjach czytelników. Dlatego w szóstej odsłonie cyklu nie brakuje krwawych walk, bolesnych śmierci i osobistych dramatów. Co więcej, mimo całej bardzo krwawej i dramatycznej otoczki, autorka bardzo mocno podkreśliła w tej odsłonie wątek przyjaźni, więzów krwi, przemijania i miłości.

A to wszystko „oprawiła” piękną szatą graficzną, w której detale odgrywają niebanalną rolę, zaś dynamika i realizm po prostu powalają na kolana.

Dlatego, jeżeli macie ochotę na niezwykłą, wymykającą się wszelkim konwenansom mangę z piękną kreską i przesłaniem, to koniecznie sięgnijcie po całą serię Ku Twej wieczności Yoshitoki Oima — nie będziecie zawiedzeni. Polecam!

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę