Cykl: Agata Stec i Artur Kamiński # 3: Białe kłamstwa

Białe kłamstwa Piotr BorlikWielki finał trylogii z Agatą Stec i Arturem Kamińskim, czyli Białe kłamstwa Piotr Borlik.

Druga odsłona serii z Agatą Stec i Arturem Kamińskim przyniosła wiele emocji i pokazałam, iż Piotr Borlik wie jak przyciągnąć uwagę czytelnika i umiejętnie budować napięcie. Czy ostatnia odsłona cyklu pod tytułem Białe kłamstwa będzie godnym zwieńczeniem świetnie zapowiadającej się trylogii?

Główna podejrzana…

Zmęczona ostatnimi wydarzeniami i kłamstwami brata Agata postanawia odpocząć wraz ze Słodziakiem i wykupuje wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. Niestety niedane jej jest nacieszyć się wakacjami, gdyż właśnie zostaje główną podejrzaną w sprawie gdańskiego biznesmena i opuszcza biuro podróży z uroczymi „bransoletkami” na rękach.

Na szczęście dowody w jej sprawie słabe jak barszcz, ale absurdalnie wysoka kaucja zmusza ją do przyjęcia pomocy od brata. I koszmar, zamiast się zakończyć dopiero się rozpoczyna…

Cała prawda…

Białe kłamstwa Piotr BorlikMuszę przyznać, iż spodziewałam się takiego zakończenia i moje przeczucia co do osoby Artura (o których wspominałam w poprzednim odcinku) się sprawdziły. 😎

Oczywiście mówię o finale i powiązaniu na linii Agata — Artur. Samo zaś dotarcie do celu i te wszystkie zawiłości, które odbyły się po drodze, to była „wisienka na torcie”, o którą ja zaledwie swoim myśleniem się otarłam. ;)

Nie będę Wam zdradzać szczegółów, bo popsułabym Wam całą zabawę z rozwiązaniem zagadki. Podpowiem tylko, że jest gorąco, akcja mknie do przodu w szalonym tempie, a sama intryga, która ciągnie się od pierwszego tomu, jest mistrzowsko skonstruowana. Do tego wszystkie wątki zostają zgrabnie zamknięte, a odkryta prawda jest wybuchowa jak sama komisarz Stec. ;)

Agata i Artur.

Wracając jeszcze do Agaty. W pierwszej odsłonie utyskiwałam trochę na jej kreację i mimo odkrycia prawdy, całej prawdy i tylko prawdy zdania nie zmieniam. Natomiast zachwycać się będę kreacją postaci Artura. Jego dedukcja i wyrachowanie zostały pokazane w sposób mistrzowski i bez niego ta seria oraz intryga straciłaby cały blask.

Podsumowując. Białe kłamstwa to bardzo dobre zakończenie trylogii, które udowadnia, iż Piotr Borlik #umiewkryminał. Dlatego, jeżeli lubicie trzymające w napięciu historie, zakręcone intrygi, to koniecznie powinniście zainteresować się tym nazwiskiem. Polecam i czekam na kolejną książkę spod pióra autora.

Za ebook-a serdecznie dziękuję Wydawnictwu: Prószyński i S-ka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę