5 naj… książek pierwszego półrocza 2019

5 naj... książek pierwszego półrocza 20195 naj… książek pierwszego półrocza 2019.

Za namową Sylwii z bloga Magiczny Świat Książki i nie tylko postanowiłam przysiąść na chwilę i sporządzić (w jednym poście) zestawienie 5 naj… książek pierwszego półrocza 2019. I już teraz mogę powiedzieć Wam jedno. O ile ze wskazaniem tych najsłabszych/najgorszych książek nie miałam specjalnie problemu, to w przypadku tych najlepszych — było ciężko. Wybierałam, przebierałam i zmieniałam zdanie co kilka minut i w końcu się udało. Dzięki czemu poniżej przedstawiam Wam dwie 5-tki pierwszego półrocza na unSerious. ;) :D

Od razu się usprawiedliwiam, że w przypadku tych „najlepsiejszych” ułatwiłam sobie sprawę, wrzucając całe serie. No i nadmienić muszę jeszcze, że kolejność pojawiania się tytułów jest zgodna z kolejnością czytania i w opisie „za co” znajdziecie dwa słowa z recenzji z dodatkowym dopiskiem. ;)

Top 5 najlepszych książek pierwszego półrocza 2019 na unSerious.pl.

Cień Adam Przechrzta
Cykl Materia Prima Adam Przechrzta

Za wspaniałą historię w alternatywnym świecie, która oczarowała mnie doskonałym klimatem przedwojennej Warszawy, magią, alchemią, świetnie poprowadzoną akcją oraz bardzo wyrazistymi bohaterami, których nie sposób nie polubić.

Oczy uroczne Marta Kisiel
Oczy uroczne Marta Kisiel

Za Bazyla i za to, że Ałtorka po raz kolejny udowodniła, że można pisać pięknie i lekko, a poważne tematy „upchać z gracją” między wierszami zmuszając tym samym czytelnika do głębszych przemyśleń.

Inkub Artur Urbanowicz
Inkub Artur Urbanowicz

Za niezwykle klimatyczny horror, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili i po raz kolejny wprowadza zjawiska nadprzyrodzone oraz lokalne legendy „na salony”. 

Tajemnica godziny trzynastej Anna Kańtoch
Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu Anna Kańtoch

Za niesamowicie ekscytująca przygodę z odrobiną magii i mrocznej tajemnicy oraz za fajną młodzieżową powieść grozy bez słodzenia.

Kotka i generał Nino Haratischwili
Kotka i generał Nino Haratischwili

Za to jak wiele do myślenia daje książka, a dzięki niezwykłemu kunsztowi, wyczuciu, odpowiednim operowaniu emocjami oraz genialnej narracji oparta na faktach historia porusza i jest swoistym protestem oraz wołaniem przeciwko wojnie, zachłanności i wzbogacaniu się kosztem upodlenia drugiego człowieka.

Top 5 najgorszych książek pierwszego półrocza 2019 na unSerious.pl.

 
Zabójcza sprawiedliwość Ann Leckie

Za zmarnowany potencjał utopiony w nadmiarze wypitej herbatki oraz podkreślaniu płci rozmówcy.

Zabójcza sprawiedliwość
Złe Michał Jan Chmielewski

Za to, że autor tak mocno „popuścił lejce”, że niestety pewne opisy bardzo mocno zaczęły ocierać się o fantastykę i absurd. Zdaję sobie sprawę, że miało być mocno i dosadnie, ale wrzucenie wszystkim możliwych zwyrodnień i wypaczeń do „jednego kotła” spowodowało, że historia po prostu przestała być wiarygodna i niestety poruszenie, które towarzyszyło mi od początku lektury, zaczęło wręcz „topnieć w oczach”.

Złe Michał Jan Chmielewski // 5 naj... książek
 
Niebiańskie pastwiska Paweł Majka

Za zamęczenie polityką i cały język zawiłości, który powodował u mnie senność i całkowite zagubienie.

Niebiańskie pastwiska Paweł Majka
 
Gambit Michał Cholewa

Za brak lekkiego zarysowania sytuacji i tła, bym mogła umiejscowić się w konflikcie i dowiedzieć się „kto z kim śpi i czy wszystkie łóżka są już zajęte”.

Gambit Michał Cholewa // 5 naj... książek
 
Sześć lat później Harlan Coben

Za to, że Jake byl w zasadzie kalką Myrona, a jego najlepszy przyjaciel Benedict – łamaczem serc Winem.

Sześć lat później Harlan Coben

Czytaliście którąś z powyższych pozycji? A może macie swoje top-ki, którymi chcielibyście się podzielić? Chętnie o nich przeczytam! :D

11 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę