Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

W Świecie Dysku #27: Straż! Straż

Straż! Straż! Terry PratchettCykl o Straży czas zacząć – Straż! Straż! Terry Pratchett.

Moja „odświeżająca” przygoda w Świecie Dysku Terry Pratchetta wkroczyła w końcu na terytorium Straży. ;) Zapowiada się więc totalna „jazda bez trzymanki” i nieplanowane, acz bardzo spontaniczne wybuchy śmiechu. ;) Zabawę czas więc zacząć i krzyknąć Straż! Straż!

Do Straży na ochotnika.

Marchewa, uważający się za krasnoluda zostaje wysłany przez swoich przybranych rodziców do Ankh-Morpork, by podjąć na ochotnika pracę w Straży Nocnej dowodzonej przez Komendanta Vimesa. Wielki zaszczyt dołączenia do elity oraz prawa i obowiązki strażnika okazują się jednak być ułudą i reliktem zamierzchłych czasów. Do tego przyszłość tej szanownej instytucji nie wygląda najlepiej, a jakby tego było mało to właśnie teraz, ktoś próbuje przejąć władzę w mieście w sposób smoczy i magiczny.

Krasnolud Marchewa.

Straż! Straż! Terry PratchettUwielbiam tę odsłonę Świata Dysku i świetnie dopracowany przez Pratchetta pomysł na fabułę. Ta jest świetną satyrą na współczesnych policjantów „trzęsących majtasami” na widok złoczyńców i mających w swoich szeregach również takich, którzy chętnie zaglądają do kieliszka.

Do tego dochodzi świetna kreacja Marchewy, śmieszne dialogi w ilościach hurtowych i oczywiście charakterystyczny, mocno ironiczny humor Pratchetta.

Podsumowując. Straż! Straż! to kolejna świetna odsłona Świata Dysku, którą gorąco polecam! :D

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę