Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Łowcy głów Jo Nesbo

Łowcy głów Jo NesboPo raz pierwszy bez Harry’ego ;) – Łowcy głów Jo Nesbo.

Gdy rozpoczynałam moją przygodę z komisarzem Harrym Hole, nie spodziewałam się, że tak mocno „wsiąknę” i wręcz będę łaknąć większej ilości książek Jo Nesbo. Autora, który prowadzi zagadki z niesamowitym wyczuciem i doskonale wodzi czytelnika za nos. Dlatego też postanowiłam sprawdzić warsztat Nesbo w innych tytułach (wcale nie chodzi o to, że Harry chwilowo „się skończył” ;)) i sięgnęłam po króciutki thriller pod tytułem Łowcy głów.

Polowanie na głowy… ;)

Roger Brown „w blasku dnia” jest jednym z najlepszych (jak sam siebie określa) łowców głów w Norwegii. Wiedzie spokojne życie u boku pięknej żony w przekraczającej jego możliwości finansowe rezydencji. Gdy tylko jednak „światła zgasną” przeobraża się w znakomitego i nieuchwytnego złodzieja dzieł sztuki. Do czasu, gdy na jego drodze stanie Clas Greve, a stawką stanie się coś więcej niż posiadany przez niego bezcenny obraz Rubensa.

Krótko, treściwie i zaskakująco. ;)

Łowcy głów Jo NesboMuszę przyznać, że ta krótka powieść była mocno zaskakująca i intrygująca. Daleko jej jednak było do kunsztu, którym wykazuje się autor przy okazji „przygód” Harry’ego Holly. Jednak przyciągała pomysłem i osobą głównego bohatera.

Bo Roger Brown, który przedstawia się jako niezwykle pewna siebie jednostka, jest w rzeczywistości zakompleksionym człowiekiem, który boi się życia. Nadrabia jednak swoją niezgrabność życiową ironicznym podejściem do świata i życia, dzięki czemu, nawet gdy trup ściele się gęsto, a krew płynie niczym wartka rzeka, nie można nie uśmiechnąć się pod nosem. ;)

Podsumowując. Łowcy głów Jo Nesbo nie jest może wybitnym thrillerem, ale osobą głównego bohatera i zakończeniem po prostu „rozmienia na drobne”. Do tego ze względu na objętość i ironiczne podejście do życia Rogera Browna książkę czyta się szybko i przyjemnie. Więc jeżeli macie ochotę na „szybki i nieco krwawy dreszczyk”, to książka jest w sam raz dla Was. :)

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Dowolnik;
Myśli i słowa wiatrem niesione;

2 komentarze

  • Sylwka

   29 czerwca 2019 at 21:11

   Nesbo ogólnie pokazuje kunszt, ale ja zwykłam od tego autora oczekiwać więcej i więcej. No i tu trochę jest problem. :D Bo widać, że autor świetnie rozwija swój warsztat, a czytając “starsze” jego książki po prostu oczekuje się po nich tego poziomu na jakim jest obecnie. :D

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę