Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cykl: Dożywocie # 2: Siła niższa Marty Kisiel

Siła niższa Marta KisielPrzeprowadzka do miasta – Siła niższa Marty Kisiel.

Jak już wspominałam „w poprzednim odcinku”, zadłużyłam się po uszy w tym tam uczulonym na piórka, z celofanem na głowie i bamboszkach, a pozostałych mieszkańców Lichotki obdarzyłam równie silnym uczuciem. Dlatego też bardzo szybko (wcale nie chodzi o nadchodzącą premierę tomu III ;)) postanowiłam sprawdzić, jak mieszkańcom Lichotki udała się przeprowadzka do miasta i „zaopiekowałam” się drugą odsłoną cyklu Dożywocie pod tytułem Siła niższa.

Proza życia i inne Anioły. ;)

Rok po wprowadzeniu się do miasta Konrada dopadła „proza życia”, zwana też inaczej domowym triathlonem w postaci „prasowanie, gotowanie, zarabianie”. Wszystko przez piętrzące się rachunki i nieobecność „szefa kuchni” Krakersa, który nie był się w stanie przenieść do nowego domu i tylko wyje w rurach. Oczywiście cała ta sytuacja odbija się niekorzystnie na Lichu, które tylko snuje się po domu i o zgrozo przestało kompulsywnie dbać o porządek.

Jakby piętrzących problemów było mało, to Kondziu natchniony radością, iż nie jest jedynym człowiekiem posiadającym swojego anioła, nieopatrznie zgadza się przejąć „chwilową” opiekę nad innym dożywotnikiem — również aniołem Tsadkielem (czy pieszczotliwie Zadkielem ;)). Ten niestety okazuje się wybitnym egzemplarzem, który swobodnie może piastować najwyższą pozycję wśród „upierdliwców nad upierdliwcami”, dzięki czemu doprowadza wszystkich domowników do szewskiej pasji.

No i jeszcze Carmilla z „dodatkowym balastem” poszukująca Szczęsnego, postanawia zająć spory kąt w nowym domu. Jednym słowem świat się wali. ;)

Na bamboszki trzeba sobie zasłużyć. ;)

Siła niższa Marta KisielOd pierwszej do ostatniej strony uśmiech nie schodził mi z twarzy. Ilość gagów, wylewającej się z kart książki ironii i połączenie codziennego życia z rzeczami nadprzyrodzonymi to jest to, co „tygryski lubią najbardziej”.

Jednak to nie te śmichy i chichy były najważniejsze w książce, ale to, co Ałtorka ukryła pod bamboszkiem (a może jednak w bamboszku 🤔).

Jak ważna w życiu jest bezwarunkowa miłość i akceptacja drugiego „człowieka”. Jak małe gesty potrafią zdziałać cuda. I przychodzi też czas, że trzeba w końcu dorosnąć, a nawet czasem przewartościować swoje życie i odnaleźć „nową ścieżkę” oraz wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za tych, których kochamy.

Siła niższa Marty Kisiel po raz kolejny udowodniła, iż Ałtorka „umie pod bamboszkiem”. ;) Jeżeli macie więc ochotę na trochę fantastyki z humorem, która przemyca to tu, to tam ważne wartości i do tego nie boicie się chronicznego bólu brzucha spowodowanego nagłymi atakami śmiechu, to koniecznie sięgnijcie po cykl Dożywocie.  Będziecie rozanieleni! :D

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Dowolnik;
Głodna wyobraźnia;
House of readers;
Kącik z książką;
Magiczny świat książki i nie tylko;
Rozkminy Hadyny;
Z pasją o dobrych książkach;

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę