Nie mów nikomu Harlan Coben

Nie mów nikomu Harlan CobenTajemniczy e-mail – Nie mów nikomu Harlan Coben.

Ostatnio mam okazję dość często spotykać się z bohaterami książek Harlana Cobena. Ten amerykański pisarz kryminałów z Newark w stanie New Jersey już dawno przekonał mnie do swojej twórczości. Szczególnie swoim umiłowaniem do „piłowania” nierozwiązanych bądź niedokończonych spraw z przeszłości oraz nieszablonowymi zwrotami akcji. Czas więc na kolejną sprawę z przeszłości i Nie mów nikomu.

Koszmar ostatnich ośmiu lat.

Osiem lat temu David Beck wraz ze swoją ukochaną żoną postanowił świętować rocznicę „w ich szczególnym miejscu”. Niestety wydarzyła się tragedia. Jego żona została porwana i torturowana, a on sam ogłuszony ledwo co uszedł z życiem z całego wydarzenia.

Teraz każdy dzień jest dla niego koszmarem i mimo zapewnień otoczenia, czas wcale nie zaleczył dziury w sercu. W dodatku teraz ktoś najwyraźniej postanowił zabawić się jego kosztem. Otrzymał mail, w którym w dniu i w godzinę rocznicy link się uaktywnia, a on sam ma szansę zobaczyć swoją żonę, która przechadza się ulicami żywa. Czy to tylko kiepski żart, a może jednak jest nadzieja i jego Elisabeth wciąż żyje?

Dynamiczna akcja od pierwszej strony.

Nie mów nikomu Harlan CobenTego się można było domyślić. Już od pierwszej strony akcja pognała do przodu jak szalona, a ja wsiąkłam w nią i wraz z bohaterem nabrałam rozpędu.

Troszkę niestety ten pęd odbył się kosztem analizy psychologicznej postaci, ale w trakcie tego pogoni absolutnie to nie przeszkadza.

Złożona intryga stopniowo się bowiem zacieśnia, napięcie rośnie i ponownie w kulminacyjnym momencie, gdy już rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki – BAM! Tego się nie spodziewałam. Owszem wytypowałam sprawcę w miarę poprawnie, jednak jego motywacje i zakończenie całej sprawy całkowicie mnie zaskoczyły.

Podsumowując. Jeżeli macie ochotę na dynamiczny, sensacyjny thriller to koniecznie spójrzcie w kierunku Nie mów nikomu Harlana Cobena. Nie będziecie zawiedzeni.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Agata czyta książki;
Domson czyta;
Ma_Ruda;

8 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę