• Home
  • Manga
  • Ku twej wieczności 01 Yoshitoki Oima

Ku twej wieczności 01 Yoshitoki Oima

Ku twej wieczności #1Ku twej wieczności 01 Yoshitoki Oima.

Od razu biję się w pierś. Wiem, że chciałam w tym roku pisać więcej o przeczytanych mangach i obejrzanych anime, ale jakoś nie do końca było mi z tym po drodze. ;) Mam nadzieję, że Ku twej wieczności 01 Yoshitoki Oima przełamie moją niemoc w tym kierunku i od teraz będziecie mieli okazję, chociaż od czasu do czasu przeczytać tu coś poza książkowego. ;)

Byt, który uczy się zmieniać kształt.

Daleka, mroźna Północ. Wędrująca po świecie kula, ciesząca się nieśmiertelnością, spotkała na swej drodze konającego wilka i przybrała jego postać. Postać, dzięki której poznała chłopca, który po śmierci dziadków mieszka sam w opuszczonej wiosce. Mieszkańcy tej mroźnej osady już dawno spakowali walizki i ruszyli w poszukiwaniu rajskiej krainy. Obiecali wrócić, ale wszelki ślad po nich zaginął.

Teraz chłopiec po powrocie swojego przyjaciela wilka postanawia również wyruszyć w podróż do krainy „mlekiem i miodem płynącej”. Czy chłopcu i nieznanemu bytowi uda odnaleźć rajską krainę?

Kreska, miód na moje serce. :D

Ku twej wieczności #1

To moja pierwsze spotkanie z Yoshitoki Oima. Muszę przyznać, że sposób przedstawiania i kreska bardzo mocno chwyciły mnie za serducho. Autorka bowiem ma niezwykły dar, dzięki któremu spod jej ołówka wychodzą obrazki nie tylko realistyczne, ale również pełne szczegółów i doskonale odwzorowanej mimiki bohaterów.

Na duże uznanie w mojej ocenie zasługuje również tło oraz dynamika postaci. Wielu mangaków bowiem świetnie sprawdza się przy rysunkach „statycznych”, a gdy zaczynają pojawiać się dynamiczne sceny, kreska pozostawia wiele do życzenia. Yoshitoki Oima w obu przypadkach radzi sobie świetnie.

Fabuła…

Fabuła również zrobiła na mnie spore wrażenie. Jest mocno niestandardowa i wręcz czuć, że wyobraźnia autorki jest niczym nieograniczona i w każdej chwili może nas czymś zaskoczyć. Do tego mocno podobała mi się perspektywa, z jaką Yoshitoki Oima przedstawia nam ten wykreowany fantastyczny świat.

Podsumowując. Ku twej wieczności 01 Yoshitoki Oima to kawał dobrego komiksu, który zwiastuje całkiem przyjemną mangę w klimacie fantastycznym. Jeżeli macie ochotę sięgnąć po mangę – nie będziecie tym tytułem zawiedzeni.

O mandze możecie również przeczytać na blogach:
Kącik z książką;
Se czytam.

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę