Na Facebooku się dzieje!

Facebook Pagelike Widget

Podsumowanie miesiąca sierpień 2018

Podsumowanie miesiąca sierpień 2018Podsumowanie miesiąca sierpień 2018, czyli urlopie kochany mijasz stanowczo zbyt szybko.

Jak ten czas szybko leci. Mam wrażenie, że wczoraj pisałam podsumowanie lipca, a już dzisiaj ostatni dzień miesiąca, a ja siadam i piszę dla Was podsumowanie miesiąca sierpień 2018. Miesiąca, który w tym roku będzie kojarzył mi się z urlopem, dogorywaniem po nim i męczącymi upałami. ;) To ostatnie dało mi strasznie popalić. Od powrotu z urlopu temperatura w Bratysławie nie spadała poniżej 34 stopni. Upalne noce, upalne dni i jedyne, o czym marzyłam, to ciągle leżenie w wannie w chłodnej wodzie. Na szczęście ostatni tydzień przyniósł lekkie ochłodzenie i od razu poziom energii, a tym samym chęci do prac wszelakich podniósł się drastycznie. ;)

Podsumowanie miesiąca sierpień 2018A jak w tym upale wypadłam książkowo? Wydaje mi się, że narzekać nie powinnam. ;) Mogę nawet napisać, iż przeczytałam znacznie więcej, niż zaplanowałam. Wyjeżdżałam na urlop z trzema pozycjami, bo biorąc pod uwagę bardzo napięty „grafik” i ilość kilometrów do przejechania, spodziewałam się podjąć czytelnicze zmagania dopiero podczas ostatnich kilku dni, które przeznaczyliśmy na odpoczynkowy plażing. Jednak wszystko tak fajnie się poukładało, że w sumie na plaży pozostało mi kończyć ostatnią książkę i mogłam sięgnąć po rezerwowo zabranego Kindla. Nawet mój ślubny przeczytał nadliczbowo Łzy Mai (już marudzi, że chce więcej), bo i jego zasoby się skończyły. :D

Ilościowo jestem z siebie bardzo zadowolona i muszę przyznać, że również dobór lektur w tym miesiącu był bardzo udany. Nie było bowiem książki, która by mnie zawiodła, raczej miałam nie lada problem z wyborem (ostatecznie skończyłam na dwóch, bo nie potrafiłam wskazać, która z tych była „najlepsiejsza”) pozycji, która podobała mi się najbardziej. :)

Cyferkowo

 • Ilość przeczytanych książek: 12
 • Ilość przeczytanych stron: 5 382

Najlepsza przeczytana: Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 Nino Haratischwili; Łzy Mai Martyna Raduchowska.
Najsłabsza przeczytana: Czarne południe Paweł Kornew.
Największe rozczarowanie: ————-

To już powoli staje się tradycją, ale ponownie panowie górą (ciekawe kiedy dopadną mnie protesty feministek ;)).

Kobiety 3 vs 8 Mężczyźni

Kobiety vs Mężczyźni // podsumowanie sierpnia 2018

Polska 2 vs 10 Świat

Polska vs Świat // podsumowanie sierpnia 2018

Jeżeli chodzi o pierwsze wydania książek, to w tym miesiącu wyraźnie królowały książki wydane w latach 2010 – 2016.

Rok pierwszego wydania książki:
♠ do 6 miesięcy: 3 (książki, które przeczytałam do pół roku od premiery)
♠ 2017 – 2018: 2
♠ 2016 – 2010: 5
♠ 2009 – 2000: 1
♠ przed 2000: 1

Pierwsze wydanie // podsumowanie sierpnia 2018Rodzaj nośnika:
♣ książka: 
5
♣ ebook: 
7
♣ audiobook: 
0Rodzaj nośnika // podsumowanie sierpnia 2018

 • Serie

Cykle // podsumowanie sierpnia 2018To był kolejny dobry miesiąc dla serii. :D Zakończyłam definitywnie trzy serie, a rozpoczęłam tylko dwie. ;) Zrobiłam też mały przegląd i niestety okazuje się, że kilka książek, które do tej pory traktowałam jako „single”, zyskało serię (tyczy się do głównie Uniwersum Metro 2033). Będę więc powoli robiła małą aktualizację listy i lista „zakończone na dzień dzisiejszy” zapewne znacznie się powiększy.

 • Ilość czytanych cykli: 31;
  w tym cykli które zakończyłam, ale będzie kontynuacja: 19;
 • Ilość cykli które odrzuciłam: 3;
 • Ilość skończonych cykli: 35.
 • Ilość książek, które wzbogaciły moją biblioteczkę: 8
 • W tym:
  • Zakupy własne: 7;
  • Recenzenckie: 1;
  • Inne: 0.

  Na przestrzeni minionego roku wygląda to tak. ;)

Zdobycze // podsumowanie sierpnia 2018

22 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę