Zdobycze listopada 2017

Zdobycze listopada 2017Zdobycze listopada 2017 – czyli witaj słowacka fantastyko. ;)

Przed wielkimi grudniowymi łowami bardzo skromniutko, mimo iż listopad należy do tych miesięcy, w których zazwyczaj obławiam się podarkami urodzinowymi. Tym razem jednak w Polsce byłam na przełomie miesiąca i większość prezentów przywędrowała do mnie jeszcze w październiku. Świętowanie moich urodzin w pracy zaś skończyło się w tym roku bonem do tutejszego „empiku”. Dzierżąc bon prezentowy nie zastanawiałam się długo i postanowiłam, że zdobycze listopada 2017 będę moim pierwszym spotkaniem ze słowacką fantastyką.

Zasięgnęłam więc języka, przejrzałam goodreadsa, kilka słowackich blogów książkowych i wybór padł na Juraja Červenáka oraz pierwsze dwie odsłony  polecanego cyklu Dobrodružstvá kapitána Báthoryho. 

Promocja własnych autorów „level Słowacja”.

I teraz wyobraźcie sobie moje nie małe zaskoczenie, gdy podeszłam do półki, a tam autora nie widać. Nie chodzi tylko o tego konkretnego, ale wyraźnie w księgarniach promowani są autorzy zagraniczni, a nie rodzimi (Andrzej Sapkowski jest fantastycznie eksponowany, nie mówiąc już o autorach angielskich czy amerykańskich).

W końcu udało mi się wypatrzeć „Slovak corner” upchnięty w totalnym zakamarku, na najmniej rzucającym się w oczy regale, gdzie dumnie prężył się całkiem spory dorobek Juraja Červenáka.

Przejrzałam, „obwąchałam” i zostałam szczęśliwą posiadaczką Strážcové Varadínu oraz Brána Irkally.

A jak Wasze zdobycze listopada?

9 komentarzy

 • Kamil Kulej

  2 grudnia 2017 at 09:58

  O ile mi gdzieś tam nie mignęło to Ty zdaje się chciałaś coś czytać, a nie tylko kupować, w tym języku. Więc ciekaw jestem jak Ci to pójdzie. :) I cóż, powodzenia w grudniu. Nabytki będą pewnie obfite, jak i u wielu czytelników. :)

  Odpowiedz
  • Sylwka

   2 grudnia 2017 at 18:11

   No i czytam. :D Już dwie książki za mną, tyle że pisarza amerykańskiego. Za chwilę na tapecie będzie trzecia książka cyklu i będę się zabierać za Pana Červenáka. :D

   Odpowiedz
 • Paweł.M

  3 grudnia 2017 at 01:58

  Mówisz też po słowacku, czy tylko czytasz?

  “A jak Wasze zdobycze listopada?”

  Walka z nałogiem słabo idzie – plan przekroczony o ponad sto procent :D Ale spsiuł mi się aparat i na razie nie mam jak zrobić fotki, czyli też notki…

  Odpowiedz
  • Sylwka

   3 grudnia 2017 at 17:27

   Mówię, a nawet już zaczynam pisać ze stałym dylematem czy to jest miękkie czy zwykłe i (dla wyjaśnienia chodzi o te dwa “i, í”). ;)
   To jak w listopadzie tak dobrze Ci poszło, to jestem ciekawa jak będzie wyglądał grudzień. :D No i czekam jednak na tę notkę, żeby zobaczyć Twoje “ponad sto procent”. :P

   Odpowiedz
 • Kirima

  7 grudnia 2017 at 18:03

  Widzę, że i u Ciebie listopad skromny ;) Ja próbuje się zebrać w sobie i zacząć czytać książki po angielsku, ale bardzo kiepsko mi to idzie. To znaczy ściągnęłam już sobie coś na czytnik i mam trzeci tom Pottera po angielsku, ale zupełnie nie mogę się za to wziąć ;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę