Myron Bolitar w akcji # 9: Zaginiona

ZaginionaMiędzynarodowy terroryzm na nowe oblicze – Harlan Coben i Zaginiona.

Czas na kolejne spotkanie z uroczym Agentem (już nie tylko) sportowym Myron’em Bolitar’em. Dla odmiany ten przystojniak wraz ze swym równie przystojnym przyjacielem o szlacheckim rodowodzie postanawia odwiedzić Europę. Gdzie czeka na niego Zaginiona? ;)

Myron wkręcił się w życie rodzinne. Mecze koszykówki, obijanie mordy trenerowi drużyny przeciwnej, gdy ten krzywo spojrzy na dzieciaka jego wybranej i tym podobne. ;) Jednak cały ten na nowo ułożony świat ponownie się wali. Z Paryża dzwoni do niego jego dawno niewidziana kochanka Terese, a obecna luba oznajmia mu, że wyjeżdża z dziećmi do rodziców i tak jakby nie widzi dla niego miejsca w jej przyszłym życiu. Czy można mieć większego pecha? Myron nie myśląc długo wskakuje więc w samolot do Paryża. Tam jednak nie czeka go tylko upojny weekend z byłą kochanką. Dlaczego Terese zadzwoniła po tylu latach? Jaki sekret przed nim ukrywa?

ZaginionaZaginiona Harlana Cobena nie zawiodła. Ciekawa fabuła i całkiem nieszablonowa sprawa do rozwiązania z terrorystami w tle. Do tego gdzieś tam między kolejnymi zwrotami akcji, autor porusza problem bezpłodności i walki, jaką toczą ludzie, by w ich życiu pojawiło się upragnione potomstwo. No i na koniec “wisienka na torcie”, jaką jest zaserwowane bardzo zaskakujące zakończenie.

Polecam! :)

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę