Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016Vianočné trhy Bratislava 2016 czyli Jarmark Bożonarodzeniowy 2016.

W centrum Bratysławy jak co roku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy 2016 czyli Vianočné trhy Bratislava. Rozpoczyna się on w 3 weekend listopada i kończy na dwa dni przed Wigilią.

W uroczych małych czerwonych domkach możecie skosztować lokalnych przysmaków kulinarnych czy też zmoczyć usta dobrym ponczem, grzanym winem lub klasyczną miodóweczką.

Poza kwestią nazwijmy ją żywieniową ;) przechadzając się po targu możemy pooglądać rodzimą sztukę czy też zaopatrzyć się w jakieś bibeloty, które dołożymy do prezentów Bożonarodzeniowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016Wybierając się na Vianočné trhy pamiętajcie o tym, żeby dobrze wypchać eurusiami kieszenie. ;) Jak podkreślają miejscowi – impreza nie sprzyja już spotkaniu rodzin i przyjaciół przy kubeczku grzańca, a jedynie służy osuszeniu portfeli przyjezdnych Austriaków. Nie mniej jednak – na rynku możecie spotkać tłumy ludzi i poczuć trochę lokalnego folkloru.

Jeżeli będziecie kiedyś w Bratysławie w gorącym świątecznym okresie – koniecznie odwiedźcie bożonarodzeniowy jarmark. :)

Poniżej klika zdjęć z jarmarku – niestety tłumy ludzi nie pozwalają na więcej. :D

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę