Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

W Świecie Dysku # 2: Blask fantastyczny

Blask fantastycznyCykl o Rincewindzie: Blask fantastyczny

Pamiętacie jeszcze najbardziej nieporadnego na świecie maga Rincewinda? Tak, to dokładnie ten sam który sześć miesięcy temu ruszył ku przygodzie razem z pierwszym turystom Świata Dysku – Dwukwiatem i jego wiernym Bagażem. To również dokładnie Ci dwaj panowie, z którymi rozstaliśmy się w Kolorze Magii w dość nietypowy sposób. Spadają poza krawędź Dysku śmiertelnie przerażeni i może nieco podekscytowani… właśnie tu rozpoczyna się Blask fantastyczny.

Podczas gdy nasi bohaterowie praktykują sobie w najlepsze swobodne spadnie, budzi się do życia księga Octavo. Na wszystkich magów Niewidocznego Uniwersytetu pada blady strach. By uniknąć końca świata, w Noc Strzyżenia Wiedźm musi zostać wypowiedziane razem wszystkie osiem zaklęć z tej księgi. Tak dla przypomnienia, jedno z zaklęć jakiś czas temu wdarło się przemocą do głowy niezdarnego maga i tam sobie spokojnie spoczywa. Magowie muszą więc odnaleźć Rincewinda i sprowadzić do Ankh-Morpork, co może wcale nie być takie łatwe.

By fabuły zanadto nie zdradzić, nadmienię tylko, iż czego można było się spodziewać, nasi bohaterowie jakimś cudem powrócą do Świata Dysku. W dodatku spotkają na swej drodze największą legendę tegoż świata – Cohena Barbarzyńcę. Gość może nie jest już dziarskim młodzieniaszkiem (nie czarujmy się, to 87 letni dziadek), jednak to nie przeszkodzi mu w uratowaniu nadobnej dziewicy z rąk barbarzyńców. Ogólnie znowu dużo będzie się działo.

Pozostaje chyba tylko napisać, iż uwielbiam Pratchetta za jego humor, absurd, dystans i inteligencję. Acz może dodam jeszcze coś. Widać, iż książka nie jest pisana już przez 15 letniego dzieciaka. Ironia dosadniejsza, żarty ostrzejsze a, postacie są bardziej wyraźne. Druga książka, a już pokazała jak wielkie są jego możliwości.

Polecam serdecznie. :)

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę