Cover for UnSerious.pl
442
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

13 hours ago

UnSerious.pl
Hej Moliki 🙋Listopad z wyzwaniem #polskafantastykafajnajest się podsumował 😁Zapraszam na blogaunserious.pl/2022/12/listopad-2022-z-polskafantastykafajnajest-juz-za-nami/i przypominam o głosowaniu na "motywatora" 😉tiny.pl/wf5lt#książka #kniha #książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #wyzwanie #wyzwanie2022 #dobrebopolskie #fantasty #wyzwanieinside #zdjęciaksiążek #podsumowanie #miesięcznepodsumowanie #fajniejestczytać #molksiążkowy #blogerksiążkowy #bookchallange #fotkiksiążek #toniejestkrajdlasłabychmagów #katarzynawierzbicka #anetajodowska #słowodzicielka #sqn #fabrykasłów ... See MoreSee Less
View on Facebook
  • Home
  • Zona
  • W Zonie # 3: Metro 2033 Piter Szymuna Wroczek

W Zonie # 3: Metro 2033 Piter Szymuna Wroczek

metro 2033 piterW świecie Uniwersum Metro: Metro 2033 Piter Szymuna Wroczek

Zostałam oczarowana przez Metro 2033 Piter

Historia diggera (takiego “hardcorowego” komandosa) Iwana z petersburskiego metra opisana w Metro 2033 Piter Szymuna Wroczek prawie spowodowała przegapienie przystanku tramwajowego i spóźnienie się do pracy ;)

Jak dla mnie uczeń przerósł mistrza. Piter wydaje się mi być lepiej dopracowany pod względem fabuły od samego Metra 2033. Akcja dzieje się bardzo dynamicznie przez to, że autor postawił większy nacisk na akcję niż na opisy otoczenia. Nieszablonowe postacie – Uber, Mandela i Profesor – szybkie zwroty akcji  fajnie ze sobą współgrają. Ale najważniejsze jest chyba to, że cały czas czuć napięcie i ciężko jest oderwać się od czytania.  Oczywiście w wielu momentach czuć, iż autor jest jeszcze “świeży”, ale napięcie, jakie buduje rekompensuje te małe potknięcia.

Klimat, bohaterowie i cała otoczka są wręcz wyśmienite i jeżeli tylko lubicie postapokaliptyczne klimaty koniecznie musicie przeczytać Piter.

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę