Cover for UnSerious.pl
442
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

14 hours ago

UnSerious.pl
Hej Moliki 🙋Listopad z wyzwaniem #polskafantastykafajnajest się podsumował 😁Zapraszam na blogaunserious.pl/2022/12/listopad-2022-z-polskafantastykafajnajest-juz-za-nami/i przypominam o głosowaniu na "motywatora" 😉tiny.pl/wf5lt#książka #kniha #książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #wyzwanie #wyzwanie2022 #dobrebopolskie #fantasty #wyzwanieinside #zdjęciaksiążek #podsumowanie #miesięcznepodsumowanie #fajniejestczytać #molksiążkowy #blogerksiążkowy #bookchallange #fotkiksiążek #toniejestkrajdlasłabychmagów #katarzynawierzbicka #anetajodowska #słowodzicielka #sqn #fabrykasłów ... See MoreSee Less
View on Facebook

W Zonie # 1: Metro 2033

Metro 2033Uniwersum Metro 2033: Metro 2033

Metro 2033 Dmitry’a Glukhovsky to trochę literatura mojego ślubnego. Długo próbowałam mu podrzucić coś do poczytania, ale to albo nie było to, albo za mało się działo, a fantastyka to trochę nie jego bajka.

I tak pozostawał on przy swoich niezbyt licznych autorach, po których książki raczył sięgać. W końcu pojawiło się Metro 2033 no i można powiedzieć “trafiony-zatopiony” ;)

Natomiast ja już tak jakoś sama się wciągnęłam w tę apokaliptyczną wizję świata i nie ukrywam, że ten gatunek przypadł mi do gustu i na stałe zagościł w moim książkowym „repertuarze”.

Tyle gwoli początkowego przynudzania ;)

Jest kilka lat po wojnie nuklearnej – czyli po takich tam zabawach we wciskanie guziczków władnych, które to ostatecznie skończyły się przeniesieniem ludności “pod ziemię” i małą modyfikacją fauny i flory na jej powierzchni.

Znajdujemy się w Moskiewskim metrze, które jest największym schronieniem przeciwatomowym świata. Na stacjach kolejki ludzie założyli małe państwa-miasta, które oczywiście handlują ze sobą, tworzą sojusze, walczą o wpływy i władzę.

My widzimy „świat” oczami Artema który, aby ocalić swoją stację musi wyprawić się na drugi koniec metra. Narażając własne życie przemierza więc on metro poznając nowych ludzi, styka się z różnymi poglądami, ucieka przed nieznanymi mu niebezpieczeństwami, mutantami aż w końcu zastanawia się, czy dalsza wędrówka ma w ogóle jakiś sens…

Książka jest bardzo dobrze napisana, czyta się ją niezwykle lekko i ciężko się od niej oderwać. Więc jeżeli ktoś ma ochotę na tego typu klimaty, koniecznie powinien ją przeczytać.

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę