Na Facebooku się dzieje!

Instagram

  • Piteczkowe bry Ten tydzie sponsorowany by przez stuczki i gigantycznehellip
  • Book morning Dzi o fantastyce w najlepszym wydaniu czyli brandonsandersonhellip
  • Book morning W tym tygodniu papierowo staloweszczurychwaa michagokowski Miego dniahellip
  • Book morning W tym tygodniu w drodze do in zhellip
  • Dobre ranko Dzi na blogu o mojej kolejnej przygodzie zhellip
  • Book morning Papierowo w tym tygodniu neilgaiman mitologianordycka ksika knihahellip
  • Book morning Dzi Martwa Ziemia Jak mi si podobaa krewistalhellip
  • Book morning! W tym tygodniu do busa zabieram ucieczkazraju robertjszmidthellip
  • Book morning Na blogu kilka sw o pochaniacz katarzynabonda Miegohellip

W Świecie Dysku #14: Carpe Jugulum

Carpe JugulumBabcia Weatherwax i wampiry – czyli Carpe Jugulum Terry Pratchett’a.

Carpe Jugulum Terry Pratchett’a to szóste ociekające krwią i wampirami spotkanie z charyzmatyczną Babcią Weatherwax i jej niezwykłymi przyjaciółkami z Lancre.

 Pokrótce:

Wielce Oats trafił na nie najlepszy moment, by zostać kapłanem. Sądził, że przybywa do Lancre na prostą ceremonię. Tymczasem znalazł się na wojnie między wampirami a czarownicami. Jest tu młoda Agnes, która naprawdę czasem nie jest sobą. Magrat, która stara się połączyć czarownictwo i pieluchy. Niania Ogg… i babcia Weatherwax, która jest prawdziwym problemem. Wampiry są inteligentne. Mają styl i wykwintne kamizelki. Wyszły z trumien i pragną kęsa przyszłości. Wielce Oats wie, że ma modlitwę, ale wolałby topór.„Carpe Jugulum” to dwudziesta trzecia powieść Terry’ego Pratchetta o Świecie Dysku – ale pierwsza, w której wampiry grają główne role.

Carpe JugulumTym razem całe zamieszanie odbyło się nie w trio, lecz w kwartecie. Tak Panowie i Panie – Margat wraca na salony i to w świetnym stylu. Pozostałe trzy panie oczywiście nie ustępują jej wdziękiem, a szczególnie Agnes, która… :) Całe to zamieszanie oczywiście dopełniają krwiożercze wampiry, wszystkie zabobonne metody ich pokonania, Wielce Oats i filiżanka herbaty. :)

Carpe Jugulum Terry Pratchett’a to kolejne doskonałe, choć nieco mroczne spotkanie ze Światem Dysku. Jak zawsze przynosi ono jednak wiele humoru, ironii oraz odniesień do klasyki literatury tylko, że krzywym zwierciadle.

Gorąco polecam! :)

4 komentarze

Dodaj komentarz