Na Facebooku się dzieje!

Instagram

 • Book morning Na blogu dzi kolejne spotkanie z Harry Holehellip
 • Witajcie Moliki Na blogu dzi ostatnipolicjant benhwinters ksika kniha czytamhellip
 • Dobre ranko czas wrci w kierat po urlopie Jako umilaczhellip
 • Podczas urlopu wpad do nas znajomy z Polski ktry zostahellip
 • Dzie dobry Moliki Pozosta jeszcze tydzie W drodze dohellip
 • Book morning o poranku 15 stopni czuj sie jakby miaahellip
 • Czwarteczkowe book morning Na blogu dzi fantastyka w najlepszym wydaniuhellip
 • Bry Piteczek A na blogu prywata czyli odpowiadam na nominacjhellip
 • Book morning Uff ju roda W tym tygodniu papierowohellip

Kenpuu Denki Berserk

Kenpuu Denki BerserkKenpuu Denki Berserk – czyli kultowe anime z 1997 roku.

W tym roku pojawiła się kolejna odsłona anime Berserk. Razem ze ślubnym przed wspólnym oglądaniem „świeżynki”, postanowiliśmy odnaleźć w czeluściach internetu kultowe anime z 1997 roku Kenpuu Denki Berserk i przypomnieć sobie co nieco fabułę.

Głównym bohaterem anime jest wychowany przez grupę najemników, władający ogromnym mieczem i wyglądający jak żywcem wyciągnięty z konkursów dla Strongman-ów Guts.

Kenpuu Denki BerserkKilka lat po opuszczeniu grupy wojaków, w której się wychował, Guts spotyka na swej drodze Griffith’a i jego Drużynę Jastrzębi. Ten natchniony wizją taktyk, wyglądający jak panienka z żurnala proponuje Guts-owi  honorowy pojedynek o przyłączenie się do jego drużyny.

Od tego momentu Drużyna Jastrzębia jest niepokonana, a Griffith zyskał siejącego postrach w szeregach przeciwnika, wojownika z ogromnym mieczem. Nadszedł więc czas spełnienie największego marzenia Griffith’a o zdobyciu własnego królestwa. Wraz z Guts-em, który szybko stał się jego prawą ręką i przyjacielem oraz Cascą – jedyną kobietą i zarazem oficer w drużynie, Jastrząb wspina się na upragniony szczyt, a jego drużynę sławią pieśni wszystkich bardów w Midland-zie.

Jednak, gdy Griffith już prawie dosięga celu, w Guts-ie coś pęka i postanawia on odejść z drużyny, na nowo stając się samotnym szermierzem. Jak potoczą się losy tej dwójki i Drużyny Jastrzębia? Przekonajcie się sami…

Kenpuu Denki BerserkWydawać by się mogło, że poza krwawymi scenami walki i napakowanym bohaterem Kenpuu Denki Berserk nie wnosi nic. Jednak to anime z nurtu dark fantasy ma dość ciekawą fabułę wskazującą mroczną naturę człowieka. Do tego dochodzą ciekawie nakreśleni bohaterowie, którzy poza machaniem szabelką mają jakiś cel w życiu i ciekawą historię własną.

Oprawa graficzna anime jest całkiem przyzwoita, ale nie da się ukryć, że Kenpuu Denki Berserk ma już 20 lat. Gorzej z oprawą muzyczną. Opening czy ending nie powalają na kolana. Również tło muzyczne prezentowane podczas walk jest mocno przeciętne.

Generalnie anime godne polecenia, ale tylko dla fanów gatunku i osób odpornych na duże ilości trupów i krwi. Wszystkim pozostałym polecam omijać je szerokim łukiem. :)

2 komentarze

Dodaj komentarz