Na Facebooku się dzieje!

Instagram

 • Dobre ranko jonesbo dostadrug szans i jej nie zmarnowa Ohellip
 • Book morning Deszcz plucha zawierucha Najlepiej byoby dzisiaj zosta whellip
 • Dobre ranko Na blogu uroczy Wax i cienietosamoci brandonsanderson ksikahellip
 • Dobre ranko Moje pierwsze spotkania z pawemajka wypaday raczej redniohellip
 • Bardzo pracowita niedziela Pi rozgrzebanych notek skoczonych zmiana garderoby zhellip
 • Dobre ranko Na blogu odpowiadam na tag do ktrego nominowaahellip
 • Dobre ranko Jeszcze tylko pi dni i znowu weekend Ahellip
 • Book morning Dzi Oglnopolski Dzie Czytania stephenking wic u mniehellip
 • No i odwyk poszed si ksika kniha fabrykasw fabrycznazona miroslavzambochhellip
 • Home
 • Anime
 • Hai to Gensou no Grimgar (Grimgar of Fantasy and Ash)

Hai to Gensou no Grimgar (Grimgar of Fantasy and Ash)

Hai to Gensou no GrimgarHai to Gensou no Grimgar (Grimgar of Fantasy and Ash) – po raz kolejny wskakujemy do gry.

Po sukcesie Sword Art Online oraz Log Horizon przyszła pora na kolejne anime, które zabiera nas w świat gry. Mowa o Hai to Gensou no Grimgar.

Tym razem jednak twórcy anime nie zaserwowali nam klasycznego schematu znanego z wcześniejszych produkcji – mowa o uwięzionych w grze świetnie „wyskilowanych” graczach, znających zasady działania broni, magii etc. Tu zaczynamy wszystko od podstaw.

Hai to Gensou no GrimgarFabuła rozwija się niezwykle wolno. Obserwujemy szóstkę graczy, którzy postanawiają zawiązać drużynę. Nie znają oni reguł, nie mają pieniędzy, mają nieskompletowany ekwipunek. Razem jednak postanawiają odkrywać ten tajemniczy świat gry.

Tworzenie party odbywa się utartym schematem: wojownik – Moguzo, rycerz – Ranta, mag – Shihoru, łowczyni – Yume, uzdrowiciel/kapłan – Manato, złodziej/asasyn – Haruhiro. Całe towarzystwo ciężko nazwać jednak wojownikami, są to raczej zagubione „troskliwe misie”. Ogólnie cała szóstka jest raczej mocno „śpiąca”, a jedynym sensownym bohaterem jest Haruhiro, który można powiedzieć, przejmuje dowództwo nad całą grupą.

Hai to Gensou no GrimgarCo do samej fabuły, może to być wielkim zaskoczeniem, ale nie widzimy wielu walk, nie ma efektownego rzucania zaklęć, prezentacji spektakularnych umiejętności. Większa część anime skupiona jest na wspólnych relacjach w grupie oraz na codziennych czynnościach. Obserwujemy bohaterów jak robią zakupy, przygotowują posiłki, wspólnie wędrują czy też przygotowują się do snu. Wszystko to odbywa się na tle genialnej grafiki krajobrazów.

Czy anime może się podobać? Tym, którzy oczekują wielkiej ilości adrenaliny i pokazu umiejętności bohaterów na pewno nie. Dla tych, którzy chcieliby trochę filozoficznie podejść do tematu, będzie to anime idealne. Wszystko przez to, że jest ono skupione na emocjach bohaterów.

Podsumowując. Hai to Gensou no Grimgar nie przypadnie do gustu każdemu. Jak pisałam na początku, anime jest ono mocno niestandardowe, ale osobiście uważam, że warto spędzić trochę swojego czasu, by się nad nim pochylić.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz